INTERIA.PL - Portal internetowy

Ściąga

    INTERIA.PL   > Nauka i zabawa   Matura 2015     ściąga     matura     studia  
  
Szukaj

Bryk to Cię wciąga Twoja ściąga   pisz do nas
#bl
#bl
#bl
#bl
#bl
Ankieta
Ściąganie...
Jest nieuczciwe, ale czasem tak robię
To najlepszy sposób na uczenie się
A kto nigdy nie ściągał?
Wymaga sprytu i odwagi
Nie wiem, nie ściągam
głosuj >>
 ENCYKLOPEDIA
 KATALOG
   - polski
   - zagraniczny
 MELOMAN
Spróbuj określić pod jakim znakiem zodiaku mógł urodzić się Wokulski

Astrologia narodziła się prawdopodobnie w Mezopotamii około 4000 lat temu, aby po latach rozprzestrzenić się na cały starożytny świat. Przed XIX wiekiem astrologię traktowano jako instrument zastrzeżony dla władców i królów, pomocny w dobrym rządzeniu państwem.


Teraz, zachowując ścisłe związki ze światem polityki i nauki, zwróciła się w stronę zwykłych ludzi. Współczesna astrologia zajmuje się wyjaśnianiem naszych zachowań, tym jak się do siebie odnosimy i może nam pomóc w jak najlepszym wykorzystaniu drzemiących w nas talentów i umiejętności. Prawie każdy człowiek czyta horoskopy, choć często deklaruje, że w nie nie wierzy. Ja jednak uważam, że w każdym z nich tkwi ziarenko prawdy. Są one pewnego rodzaju zabawą w odkrywanie samych siebie i naszych znajomych. Można także pokusić się o dopasowanie znaków zodiaku do naszych przyjaciół z kart lektur szkolnych. I oto okazuje się, że waleczny, umiejący zachęcić do działania we wspólnej sprawie, Jacek Soplica miał podobne usposobienie do naszego kuzyna spod znaku Lwa lub, że wrażliwa, troskliwa, dbająca o sprawy rodzinne Antygona na pewno urodziła się gdy słońce weszło w znak Raka.
Niestety, nie ze wszystkimi bohaterami literackimi jest tak łatwo. Postać Stanisława Wokulskiego, głównego bohatera powieści "Lalka" Bolesława Prusa z pewnością przyprawiłaby niejednego astrologa o ból głowy. Z tą, jedną z najbardziej skomplikowanych osobowości w literaturze polskiej mieli już problem teoretycy literatury nie wiedząc do jakiej epoki ją zakwalifikować. Przecież to w tym człowieku "stopiło się dwóch ludzi: romantyk sprzed roku 60-tego i pozytywista z roku 70-tego". Niezwykle trudno jest stwierdzić spod jakiego znaku jest Wokulski. Moim zdaniem mógł on być zodiakalną Panną bądź Rybą.
Stanisław Wokulski pochodził z zdeklasowanej szlachty, jego ojciec, żył marzeniami, że odzyska utracony majątek po zmarłym dziadku. Wierzy w moc nauki, dlatego przygotowywał się do Szkoły Głównej na studia. Ludzie przychodzili do sklepu Hoppera, żeby zobaczyć subiekta, który chce się uczyć - nie było to zjawiskiem powszechnym. Już sam początek biografii Wokulskiego przekonuje, że był on bardzo pracowity. Ta ocena każe umieszczać go wśród osób spod znaku Panny. To o nich często mówi się, że "potrzebują pracy jak powietrza". Wokuski pracował nie tylko dla pieniędzy, wyrażał ogólny szacunek do pracy i nauki. Osoby urodzone w tym czasie charakteryzuje również niezwykła precyzja oraz pedanteria. Te cechy odnajdziemy u Wokulsiego w okresie, kiedy zaczął trudnić się kupiectwem, wyjechał na wojnę w celu zarobienia pieniędzy. Swoje interesy prowadził dokładnie, skrupulatnie i rzetelnie.


LOGA SMS

czy wiesz ?...
Jakie są techniki ściągania?
Skróter
 •Tematy maturalne
 •Czekamy na Wasze wypracownia
 •Francuskie pytania
 •Gajusz Juliusz Cezar
 •Znaczenie powstania listopadowego
 •Dobre rady
 •Najlepsze sposoby!
 •Sienkiewicz i Żeromski
 •Nowotwory
 •Kryzys w Europie XIV wieku